> WYDARZENIA > JARMARK WIELKANOCNY 2014
Jarmark Wielkanocny 2014

dodano: 2014-04-13

Już niedługo Wielkanoc! W związku ze zbliżającymi się świętami w całej Polsce organizowane są kiermasze i inne imprezy. W ostatni piatek, 11.04.2014 r. i w naszej gminie mielismy okazję wziąć udział w jarmarku wielkanocnym. Pogoda dopisała, dlatego cała impreza bez przeszkód odbyła się na świeżym powietrzu w samym centrum miasta, czyli na wołowskim rynku. Wystawców jak i odwiedzających było sporo, a i nam dane było się zaprezentować. Wypieki z naszej kuchni cieszyły się zainteresowaniem, a zwłaszacza nietypowy, zielony mazurek.

Barwnik w 100% naturalny, a był nim... szpinak! Czyli całkiem zdrowy i efektowny sposób na niecodzienne wypieki.

Dosyć emocjonującym momentem była godzina ogłoszenia wyników konkursu na najpiękniejszy kosz wielkanocny. Jak wyglądały wszystkie kosze można zobaczyć na krótkim filmie od dziennikarzy z Kuriera Gmin. Wraz z Sołectwem Uskorz Wielki, udało nam się zdobyć wyróznienie. Główna nagroda trafiła do Sołectwa Mojęcice - serdecznie gratulujemy :)

Dodatkowo, zespół ludowy z Mojęcic mógł zaprezentować swoje utwory, które ogromnie nam się podobały - szkoda, że dosyć krótko trwał występ. Oprócz doświadczonych muzyków, na scenie wystapił zespół młodzieżowy, ktory całkiem zgrabnie  prezentował stare i nowe piosenki.

Wołowskiemu Ośrodkowi Kultury za organizacje takiego wydarzenia dajemy najwyższą notę - dzięki wystawcom oraz dodatkowym atrakcjom było ciekawie i sympatycznie, co moga potwierdzić te osoby, które pojawiły się na rynku. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia tego typu impreza w naszej gminie i cieszymy się, że mogliśmy brać w niej udział. Dziękujemy wszystkim odwiedzających nasze stoisko - jest nam miło, że było Was tak wielu.

W galerii poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć z naszego stoiska, a tutaj zobaczyć jak to wszystko wyglądało. Kto nie był, niech żałuje i pamięta o tym wydarzeniu w przyszłym roku :)