> WYDARZENIA > DOM POZYTYWNEJ ENERGII TO MY!
Dom pozytywnej energii to MY!

dodano: 2014-06-10

W tym roku zgłosiliśmy się do udziału w 10. jubileuszowej akcji  Domy Pozytywnej Energii organizowanej przez Fundację TAURON. Hasło przewodnie – „DOM POZYTYWNEJ ENERGII to MY” było zarazem zadaniem konkursowym. Polegało ono na stworzeniu foto- lub wideoreportażu, w którym należało jak na co dzień przekazujemy sobie i innym pozytywną energię. O nagrody rywalizują domy dziecka aż z pięciu województw. Po przesłaniu pracy konkursowej wyłaniani są półfinaliści (po 3 z każdego województwa), którzy już w finale będą rywalizować o główną nagrodę. Ale z każdego regionu może być tylko jeden zwyciężca.

Udział w konkursie dostarczył nam wielu emocji. Zdecydowaliśmy się na stworzenie wideoreportażu – krótkiego filmu, w którym Byczek TAURONEK odkrywał dlaczego „Wiosna” jest domem pozytywnej energii. Dzieci mocno się zaangażowały w jego tworzenie i starały się jak najlepiej.

Nad całym konkursem unosi się delikatna aura tajemniczości – o tym kto przeszedł do finału, mogliśmy się dowiedzieć dopiero 6 czerwca 2014 r. podczas gali półfinałowej, która odbyła się w Studiu Filmowym im. Zbyszka Cybulskiego w Centrum Technologii Audiowizualnych. Pełni nadziei pojechaliśmy więc do Wrocławia.

Przestronne studio pozwoliło swobodnie pomieścić się reprezentantom z domów dziecka, które wzięły udział w konkursie (a z wszystkich województw było ich aż 73!). Rozpoczęła się gala i na scenę wkroczyli przedstawiciele firmy TAURON oraz urocze maskotki.

Nie będziemy trzymać Was dłużej w niepewności – nie przeszliśmy do finału.

Szczerze gratulujemy półfinalistom. Podczas gali zostały zaprezentowane ich prace, które i nam ogromnie się podobały – gratulujemy jeszcze raz i trzymamy kciuki za swoich faworytów ;)

Ogłoszenie werdyktu było tylko jednym z punktów programu na ten dzień. Na dzieci czekało wiele atrakcji m.in. można było zwiedzić magazyn kostiumów filmowych oraz z bliska podziwiać odrestaurowane już stroje, pokazywano działanie zabytkowych kamer. Do tego odbywały się rozmaite gry i zabawy, które szczelnie wypełniały czas pobytu w CeTA. Organizatorzy zadbali o to, aby dzieci brały udział w takich akcjach, które oprócz dostarczania rozrywki miały charakter edukacyjny.

Zapraszamy do zobaczenia galerii zdjęć z tego dnia.

Dziękujemy organizatorom akcji, że mogliśmy z Wami i innymi domami wspólnie się bawić. W końcu i my jesteśmy domem pozytywnej energii. :)