> WYDARZENIA > TRZY RAZY DOBRO
Trzy razy dobro

dodano: 2014-06-25

Chcielibyśmy podzielić się z Wami radosnymi zdarzeniami, jakich doświadczyliśmy w ostatnim czasie. Jednocześnie dziękujemy Wam – ze jesteście, wspieracie i współtworzycie nasze dobre wspomnienia. Ale od początku…

…czyli od Dnia wdzięczności za rodziny i modlitwy o dobre rodziny. Chęć posiadania dobrej rodziny jest dla wielu szczególnie ważne. Dla naszych wychowanków również, dlatego w swoich modlitwach zwracamy się także w tej intencji. Aby uczcić ten dzień, dzieci z grupy szkolnej oraz przedszkolaki przygotowały przedstawienie pt. "Jak Pan Jezus zapukał do serca Karolinki, czyli historia o bł. Matce Teresie". Dzięki temu zarówno dzieci, jak i zaproszeni goście mogli poznać życie i drogę patronki Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame, Bł. Marii Teresy od Jezusa Gerhardinger.

Po przedstawieniu świętowaliśmy wspólnie na świeżym powietrzu. Kilka zdjęć z tego zdarzenia można zobaczyć w albumie Punktu Przedszkolnego Kubusia Puchatka, który działa przy naszym Domu.

Drugą ważną imprezą, w której braliśmy udział, był festyn charytatywny „Dzieci dzieciom” jaki odbył się 15 czerwca 2014 r. Całość odbyła się na terenie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krzydlinie Wielkiej, do której uczęszczają nasi wychowankowie. W organizację tego wydarzenia zaangażowani byli między innymi nauczyciele i uczniowie Szkoły z Dyrektor Bożeną Szpak na czele, a także wielu mieszkańców zarówno Małej jak i Wielkiej Krzydliny. Program był pełen atrakcji: występy dzieci m.in. ze Studia Balans i Szkoły - w tym i naszych wychowanków, którzy oprócz tego przygotowali specjalny występ z piosenkami dla wszystkich gości. Były pokazy, odczyt wierszy autorstwa pani Karoliny Kusek (jeden z nich napisała specjalnie dla nas – tutaj możecie się z nim zapoznać). Wiersze recytowały dzieci biorące udział w konkursie recytatorskim organizowanym przez Szkołę Podstawową w Orzeszkowie. Mogliśmy też poznać pana Jerzego Omelczuka, który będąc niepełnosprawnym artystą, jest niezwykle inspirującą osobą. Swoje umiejętności pokazali też strażacy z OSP Krzydlina Wielka, zapaśnicy, a swoje piękne maszyny zaprezentowali motocykliści. Wielkim powodzeniem cieszyła się licytacja, loteria, a także inne gry i zabawy dla dzieci i dorosłych. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Młodzieży Klaretyńskiej oraz zespół KOMETA.

Bawiliśmy się świetnie! Dzieci swobodnie, wśród „swoich” mogły cieszyć się tym dniem i w pełni wykorzystać bogaty program dnia. Dziękujemy serdecznie wszystkim tym, którzy zaangażowali się w organizację festynu „Dzieci dzieciom”. Wiemy, że jest Was sporo, naszych Przyjaciół, którzy w ten sposób okazali serce dzieciom z Wiosny. W swej dobroci przekazaliście nam dochód z tej imprezy 

5 700,00 zł 

który zostanie wykorzystany w ramach kampanii „Dom dla dzieci”. Dziękujemy!

Niedługo później, bo już 18 czerwca pojechaliśmy do Wrocławia na zaproszenie Fundacji Edukacji Międzynarodowej. W Sali Audytoryjnej odbył się Spring Concert, czyli niezwykły występ w wykonaniu dzieci i młodzieży z ponad 20 krajów świata, uczęszczających do szkół FEM. The Beatles, Adele czy Gotye, to tylko część artystów, których piosenki zostały przygotowane i pieknie wykonane. Także Fundacja postanowiła nas wesprzeć i przekazała część dochodu z koncertu w wysokości 3 000,00 zł na organizację wyjazdu wakacyjnego dla naszych podopiecznych. Dziękujemy serdecznie.

Te i inne wydarzenia udowadniają nam i innym ludziom, że miłość wobec bliźniego jest w człowieku silna, że istnieje i jest przyczyną do podejmowania wielu pięknych inicjatyw. Jesteśmy wdzięczni, że mamy w Was Przyjaciół, którzy pomagają w potrzebie. Jesteście wspaniali.

 

Autorką części zdjęć  jest pani A. Wieczorek - dziękujemy za udostępnienie.

 

ek

 

 

 


 
 

Tagi:  #DomDlaDzieci#remont#życieWiosny#charytatywnie