> WYDARZENIA > NASZE PRZEDSZKOLE
Nasze przedszkole

dodano: 2014-11-25

Dzisiaj chcemy Wam opowiedzieć trochę więcej o naszym przedszkolu, które w swej nazwie ma imię chyba najbardziej znanego mieszkańca Stumilowego Lasu.

 

Punkt Przedszkolny Kubusia Puchatka to szczególne miejsce. Chociaż mieści się w naszym Domu, uczęszczają do niego też dzieci z okolicznych miejscowości. „Wiosna” już ponad 70 lat jest stałym punktem krajobrazu. Skoro się znamy, nic nie stało na przeszkodzie, aby stworzyć przedszkole, którego w bliskiej okolicy nie ma. I tak Kubuś Puchatek patronuje nam od kilku lat – bawiąc uczy i ucząc bawi kolejne maluchy.

W szkolnej ławie czy na placu zabaw wszystkie dzieci są takie same i nie ważne kto gdzie mieszka.  Dlatego przedszkolaki i dzieci z podstawówki nie izolują się od naszych wychowanków. Jeśli się kogoś lubi, to pochodzenie nie ma znaczenia. Wiemy, że spora w tym zasługa rodziców innych dzieci oraz wychowawców. Dziękujemy.

I tak bez uprzedzeń wspólnie się bawimy i uczymy. Chociaż patronuje nam Miś o Bardzo Małym Rozumku, głowy przedszkolaków są pełne wspaniałych marzeń i codziennie czegoś nowego się dowiadują. Zajęcia muzyczne i plastyczne, rytmika czy przygotowywanie smakołyków – zawsze coś ciekawego się tutaj dzieje. Uczymy się też przydatnych rzeczy, jak poprawne witanie się z psem i udowadniamy, że nawet nauka o bakteriach i wirusach może być zabawą. A że lubimy świętować i prezentować swoje umiejętności innym, obchodzimy takie ważne dni jak Dzień Nauczyciela i Dzień Niepodległości. Nie zapominamy o samych dzieciach i pamiętamy o ich urodzinach, a przypomina nam o nich specjalna tablica.

Uczymy je szacunku do siebie i innych oraz przypominamy jakie są prawa dziecka. Od czasu do czasu przyjeżdżają do nas teatrzyki z ciekawymi historiami. Wiemy, jak ważny jest ruch, dlatego dzieciom nie brakuje gimnastyki, spacerów i zajęć na świeżym powietrzu :)

Nad naszym przedszkolem, oprócz Kubusia Puchatka, czuwa założycielka Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame - bł. Matka Teresa Gerhardinger. O praktycznych zasadach wychowania i nauczania można przeczytać zaraz obok zdjęcia dzieci ozdabiających malunkami ściany przedszkola.

Zachęcamy do zapoznania się z tym, co dzieje się u nas w przedszkolu. Prowadzimy specjalny profil Punktu Przedszkolnego Kubusia Puchatka na Facebooku i tam znajdziecie masę pięknych zdjęć. Zapraszamy! :)

 

PS: Głosuj na Kubusia Puchatka w konkursie "Zwierzakolubni" i zgarniaj nagrody! Szczegóły.  - konkurs zakończony.

 

 

ek


Tagi:  #życieWiosny#przedszkole#oNas