> WYDARZENIA > DOM PEŁEN RADOŚCI
Dom pełen radości

dodano: 2020-04-07

     Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia trwała u nas aż do końca stycznia dzięki naszym Wspaniałym Przyjaciołom. Nowy Rok rozpoczęliśmy wspólnym kolędowaniem wraz z naszymi rówieśnikami z przedszkola ADAŚ w Wołowie. Z wielką radością gościliśmy ich u nas. Ucieszyły nas prezenty, ale z jeszcze większym zachwytem podziwialiśmy przygotowane przez nich przedstawienie jasełkowe.

 

 

     Wzruszający czas spędziliśmy z uczniami z klasy mundurowej z Liceum Ogólnokształcącego w Wąsoszu. Chłopcy, z własnej inicjatywy, w okresie świątecznym wyruszyli na ulice Wąsosza odwiedzając mieszkańców i śpiewając kolędy. Kolędując zbierali datki dla nas. 13 stycznia przywieźli nam uzbierane prezenty, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Spędzili również z nami czas na wspólnym graniu i śpiewaniu kolęd. Podniosła atmosfera tego spotkania udzieliła się wszystkim uczestnikom.

     24 stycznia udaliśmy się do Żmigrodu, gdzie miał miejsce Koncert Finałowy pt. „I Ty możesz zostać aniołem” zorganizowany przez Przedszkole Zielona Dolina, a to wszystko w ramach akcji Aniołkowe Granie.

 

 

     Jesteśmy pełni podziwu z jakim entuzjazmem organizatorzy zaangażowali się w to dzieło. Z wdzięcznością przyjęliśmy wszystkie gesty dobroci i wrażliwości, tym bardziej, że nie była to jedyna inicjatywa zorganizowana na rzecz naszego Domu przez tych Wspaniałych Przyjaciół. 23 lutego na Hali Sportowej w Żmigrodzie odbył się turniej piłkarski, z którego dochód został nam przekazany.

     Pamiętali o nas również Dzieci i Rodzice z Przedszkoli w Wołowie i Brzegu Dolnym.
W ramach Ogólnopolskiego Projektu "Aniołkowe Granie" nasi mali Przyjaciele z Przedszkola Nr 1 w Wołowie zorganizowali piękny koncert w Wołowskim Ośrodku Kultury.
     Przedszkole Samorządowe Nr 3 w Brzegu Dolnym oraz Zespoły Szkolno - Przedszkolne Nr 1 i Nr 2 z Brzegu Dolnego przekazały nam artykuły do pielęgnacji naszych najmłodszych podopiecznych.

      Kolejne miesiące upływały u nas równie intensywnie. Podczas zimowych ferii kilka dni spędziły u nas dziewczęta z Dziewczęcej Służby Maryjnej w Głubczycach. Wykorzystaliśmy ten czas na wspólne gry, zabawy oraz rozmowy. Razem świętowaliśmy 100 urodziny św. Jana Pawła II.

     Niesamowitą niespodziankę sprawiła nam przesympatyczna Pani Gabrysia. To dzięki niej nasze dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Studenckie Koło Naukowe Nauczycieli „Sowa” w Instytucie Genetyki i Mikrobiologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Spora dawka wiedzy przekazana z pasją i w bardzo przystępny sposób. Dziękujemy.

 

 

     Na zakończenie ferii odbyliśmy zaś wyprawę w poszukiwaniu śniegu. Udało nam się spędzić niemal cały dzień korzystając z uroków zimy. Zabawa była przednia. Wszyscy wróciliśmy zmęczeni, ale przy tym również naładowani pozytywną energią. Taka jednodniowa wyprawa do Zieleńca, aby pozjeżdżać na sankach, to już nasza tradycja.

 

 

      6 marca na zaproszenie ING Banku Śląskiego Studio Artystyczne Arlekin wystawiło u nas spektakl pt. „Czarownica u dentysty” – przezabawną bajkę o tym, że o zęby trzeba dbać. Śmiechu było co niemiara, a wieczorem do mycia zębów nikogo nie trzeba było namawiać.

      I taką formę nauki to my lubimy!

 

BK